Bieg dla niepodległej

Po tradycyjnym niegdyś biegu po zdrowie, od kilku sezonów biegamy w szkole dla niepodległej. A to dla uczczenia Święta Niepodległości i wpisania się w kanon masowych biegów organizowanych z tej okazji w naszym kraju. Jednakże, dla odróżnienia się od innych, a także urozmaicenia, wprowadziliśmy w szkole niecodzienną formułę. Chodzi o nietypowy dystans biegu, który rozgrywany był na dystansie 1918 metrów, co odpowiada dacie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
We wspólnej przebieżce wzięło udział 59 chętnych uczniów z klas IV-VIII i troje pedagogów z panią dyrektor szkoły włącznie. Start biegaczy poprzedziła wspólna rozgrzewka. Potem pani dyrektor spełniła rolę honorowego startera. I mimo że z założenia miała być to tylko biegowa zabawa, u niektórych obudziła się żyłka rywalizacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie i uczennice klas młodszych, którzy bardzo ambitnie przystąpili do rywalizacji, na nie małym jak dla nich dystansie i, co ważne, ukończyli ją w niezłym stylu.
W atmosferę imprezy wpisała się również pogoda, która była wprost idealna do biegania. Również nie zawiedli nasi strażacy, na których zawsze możemy liczyć. Zabezpieczyli oni trasę, pilotowali czoło biegu i zamykali kolumnę.
Po zakończonym biegu delegacja uczniów wraz z panią dyrektor udała się na plac przy kościele parafialnym w Wólce Podleśnej, aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze przy tablicy upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolejny bieg dla niepodległej już za rok!

Krzysztof Śmiechowski