Działalność świetlicy szkolnej

W roku szkolnym 2021/2022 w Świetlicy szkolnej przebywają uczniowie z trzech oddziałów: z klasy I, II i III.

Świetlica jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, językowe, matematyczne, komputerowe, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w zabawach tematycznych.

Zajęcia plastyczne prowadzone na świetlicy szkolnej oprócz tego, że są interesującą formą spędzenia czasu wolnego, mogą przyczyniać się do wyrównywania szans edukacyjnych poprzez ćwiczenie motoryki małej, rozwijanie kreatywności twórczej oraz wyobraźni. W zajęciach plastycznych mogą wziąć udział wszystkie dzieci chętne. Doświadczanie radości z aktywności plastycznej takiej jak: malowanie, rysowanie, lepienie itd. daje dzieciom ogromną satysfakcję.

Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się spacery oraz zabawy ruchowe na placu zabaw.

Wrzesień w naszej Świetlicy obfitował w wiele ciekawych i interesujących prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenie galerii naszych zdjęć świetlicowych.                                                                                                                                                                                                                                                     p.G.Wardęga
p.A.Możdżeń
p. A. Bester