Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii – realizacja programu MEiN i AWF

Dzieci starsze i młodsze są zmęczone okresem izolacji spowodowanym pandemią koronawirusa. Spora grupa ma obniżoną sprawność fizyczną, pojawia się u nich nadwaga. Nauka w domu, przed komputerem i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami spowodowały wiele szkód, dlatego powstał program MEiN i AWF „Aktywny powrót do szkoły”.
Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.
W naszej szkole programem tym zostały objęte klasa 1 i klasa 3. Dzieci w ramach dodatkowych zajęć wychowania fizycznego rozwijają swoją sprawność fizyczną, prawidłową sylwetkę, siłę, zręczność, wytrzymałość, kształtują u siebie takie cechy jak: wytrwałość, pokonywanie trudności, koncentracja uwagi, umiejętność wygrywania i przegrywania, umiejętność samooceny sprawności i samokontroli.
Zajęcia spotkały się z dużą akceptacją wśród rodziców i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Będą realizowane w naszej szkole przez 3 miesiące.

Anna Mitał, Grażyna Wolanik