XI Tydzień Wychowania „W blasku ojcostwa”

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody kolejnego Tygodnia Wychowania, którego misją było wspieranie polskiej rodziny i szkoły. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze oraz wszyscy wychowankowie zawierzeni byli opiece Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tydzień wychowania rozpoczął się w poniedziałek od projekcji filmiku „Dobre wychowanie”, następnie został zorganizowany Dzień Dobrego Słowa, podczas którego dzieci nie tylko wykonały serduszka  ze zwrotami grzecznościowymi i przypięli je do bluzek, ale także starały się używać tych słów w kontaktach z innymi.  Klasy wraz z wychowawcami utworzyły hasła o dobrym wychowaniu i wyeksponowały je na drzwiach swoich sal lekcyjnych. Katecheci przeprowadzili katechezy o św. Józefie i rodzinie oraz wykonali gazetki o tej tematyce na korytarzu szkolnym. Dla naszych uczniów  dostępna była również tablica Dobrych uczynków, na której uczniowie mogli napisać o podjętych działaniach, mających na celu sprawienie innym przyjemności. Wychowawcy  wspólnie z uczniami podczas lekcji wychowawczych wykonali plakaty o zasadach dobrego wychowania.