Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj, 14 października,  obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To  polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.

Niestety , w naszej szkole, w tym roku szkolnym ze względu na Covid-19  nie odbędzie się tradycyjna akademia, jednakże przygotowaliśmy wraz z uczniami  krótką inscenizację online, by w ten sposób podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony w naszą edukację. Życzymy naszym pedagogom dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

Edyta Purcha
Agnieszka Możdzeń