Dzień liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole kilka dni wcześniej, czyli 11 marca 2022, odbyły się konkursy i akcje związane z tą ważną dla matematyków liczbą:

-uczniowie klas młodszych – wykonali piękne plakaty;

-uczniowie klas starszych – upiekli w domu przepyszne babeczki podpisane symbolem lub wartością 3,14 (pieniążki uzyskane ze sprzedaży zostały przeznaczone na pomoc dla Ukrainy);

-uczniowie klas 6-8 – wykonali prezentacje multimedialne związane z liczbą π oraz wzięli udział w konkursie w zapamiętaniu jak największej ilości cyfr po przecinku składających na liczbę pi (rekord Guinnesa wynosi 100 000 cyfr – spróbujcie zapamiętać minimum 10 ;)). Zwycięzcą została Wiktoria Wilczak z klasy ósmej, która zapamiętała 40 cyfr po przecinku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tym dniu w nasze akcje.

Justyna Kus-Buć
Katarzyna Piotrowska