Solidarni z Ukrainą

Od czwartku 3 marca 2022r. trwa w naszym Zespole Szkół (Szkoła Podstawowa i Przedszkole) akcja charytatywna „Solidarni z Ukrainą”, będąca odpowiedzią na zaistniałą sytuację po wtargnięciu Rosji na teren Ukrainy i prowadzone tam działania wojenne. Akcja jest organizowana przez działającą w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej: Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu. Podczas jej trwania nie zachęcamy nikogo do walki zbrojnej, ale okazania serca tym, którzy uciekając przed skutkami wojny, ratując swoje życie, jako uchodźcy trafili do naszej Ojczyzny. Potrzebne są różne artykuły, aby ich codzienne życie choć trochę zbliżyło się do normalności.

Jak włączyć się do akcji?

Z ustawionych w przedszkolu i szkole koszyczków wylosować karteczkę. Na jej odwrocie jest zapisany produkt, który trzeba kupić i przynieść do przedszkola/szkoły.

W akcję tę włączyło się już bardzo wiele osób. Przyniesione dary zostały przekazane rodzinom z Ukrainy, którymi opiekują się siostry Prezentki z Rzeszowa oraz dzieciom z domu dziecka z terenów objętych wojną, będących pod opieką sióstr Dominikanek. Równocześnie zorganizowaliśmy zbiórkę do puszek na rzecz walczących żołnierzy ukraińskich. Z zebranych środków finansowych zostały zakupione materiały opatrunkowe i przekazane na front.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję, wielką ofiarność i okazane serce.

Akcja trwa nadal. Dary będą sukcesywnie przekazywane potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.

W imieniu organizatorów akcji

Agata Kozłowska