Dzień Świętego Patryka

27 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Partyka, patrona Irlandii. Tego dnia na zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas IV-VIII zapoznali się z jego postacią oraz poznali najciekawsze zwyczaje i legendy dotyczące tego święta, obchodzonego tradycyjnie 17 marca. Uczniowie otrzymali również przepis w języku angielskim na zdrowe, zielone, szpinakowe babaczki. Chętni upiekli je w domu i przysłali zdjęcia swoich wypieków do nauczycieli w pierwszym tygodniu maja. Zachęcamy do obejrzenia ich w galerii poniżej. Zielone tego dnia były nie tylko wypieki, ale również stroje uczniów, niektórzy z nich mieli też przypięte do ubrania koniczynki, będące symbolem Irlandii. Chętni uczniowie mieli także okazję rywalizować w Konkursie Wiedzy o Irlandii przeprowadzonym przez aplikację Quizizz oraz w poszukiwaniu garnca ze złotem, który, jak głosi legenda, złośliwy irlandzki skrzat-Leprechaun, ukrył na końcu tęczy. Poszukiwanie tego cennego skarbu odbyło się również w wersji online w postaci escape room-u w aplikacji Genial.ly. Chętni śmiałkowie musieli rozwiązać szereg zadań i zagadek oraz wykazać się znajomością słówek związanych z Dniem Św. Partyka, a na najbardziej wytrwałych czekała nagroda z końca tęczy!

A oto nasi laureaci:

Szkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii:

1 miejsce: Michał Kloc z klasy V

2 miejsce: Lidia Wiercioch z klasy VIII B

3 miejsce: Aleksandra Drzał z klasy VII

Pot of Gold Hunt- Poszukiwanie garnca ze złotem:

1 miejsce: Antoni Berkowicz z klasy V

2 miejsce: Emilia Ciosek z klasy VIII B