Dzień Walki z Cukrzycą

Światowy Dzień Cukrzycy to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 14. listopada w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Frederica Bantinga. W tym roku Klub Wolontariusza w naszej szkole zorganizował Szkolny Dzień Walki z Cukrzycą. Wolontariusze przygotowali prezentację o typach cukrzycy, jej objawach, sposobach zapobiegania tej chorobie oraz fundacjach wspomagających osoby chorujące na cukrzycę. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z tymi informacjami na godzinach wychowawczych. Prezentacja dostępna jest również do obejrzenia poniżej.

Cukrzycy można zapobiegać, między innymi, pamiętając o codziennym wysiłku fizycznym. 14. listopada w różnych miejscach na świecie organizowane były „Spacery przeciwko cukrzycy”, mające na celu zachęcanie do codziennej aktywności fizycznej. Tego dnia uczniowie i nauczyciele indywidualnie lub z rodziną udali się na spacery po swoim podwórku lub najbliższej okolicy oraz wykonali ulubione ćwiczenia. W zachowaniu aktywności pomagały też domowe zwierzaki. Niektórzy grali w pin-ponga, inni skakali na skakance lub ćwiczyli na macie. Wszyscy zrobili tego dnia bardzo dużo kroków. Zdjęcia, dokumentujące udział w akcji „Spacer przeciwko cukrzycy” chętni uczniowie przesłali do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia ich w galerii.

Joanna Mikołajczyk
Sylwia Kozdroń