Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego organizacją zajęły się panie, które są opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego: p. S. Kozdroń i p. G.Wardęga oraz p. J. Źrałka. Jest to święto, które wywołuje pozytywne emocje. Jest to również okazja, aby podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody tego dnia sprzyjają integracji społeczności szkolnej. Warto walczyć o to, aby relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.
Wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli na żółto byli zwolnieni z pytania. W tym dniu na drzwiach sal lekcyjnych była przyklejona instrukcja powitania z nauczycielem. Uczeń wskazywał, jak chce się przywitać. Wszyscy chętni uczniowie mogli przystąpić do wyzwania na najżyczliwszego ucznia w szkole. Stworzone drzewo życzliwości, było doskonałą okazją do napisania życzeń, pozdrowień dla wybranych przez osób. Dzięki foto-ramce klasy mogły zrobić sobie wspólne życzliwe zdjęcie.
Każdy wychowawca otrzymał również specjalnie przygotowaną na ten dzień prezentację do wykorzystania na lekcjach godziny wychowawczej.
Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia a także jak cudowna atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Bycie uprzejmym i życzliwym nic nie kosztuje a daje wiele radości i uśmiechu osobom w naszym otoczeniu.

S. Kozdroń
G. Wardęga
J. Źrałka

Życzymy wszystkim optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: