Elementy integracji sensorycznej w świetlicy szkolnej – wrzesień

W tym roku szkolnym na zajęciach świetlicowych realizowana jest innowacja pedagogiczna pt ” Elementy Integracji sensorycznej na zajęciach w świetlicy szkolnej”. Zajęcia realizowane będa raz w miesiącu przez cały rok szkolny.

Stymulowanie Integracją sensoryczną jest niezwykle ważne w rozwoju dziecka. Pomóc w tym mogą zabawy, które dostarczą różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzą jego świat doznań. Jedną z tego typu zabaw może być tor sensoryczny, który świetnie stymuluje receptory czucia oraz pomaga w nauce utrzymania równowagi swojego ciała. W ramach prowadzonej w tym roku szkolnym innowacji grupa uczniów z klasy 1 a i 1 b pierwszy raz uczestniczyła w zajęciach z elementami SI. Na zajęciach korzystaliśmy z toru sensorycznego, który korzystnie wpływa na koordynację ruchową oraz pozwala dziecku odkryć własne preferencje czuciowe a co dodatkowo jest świetną zabawą. Na co dzień dzieci nie maja możliwości stymulowania podeszwy stóp a taki tor SI świetnie pobudza receptory znajdujące się w stopach.

Zabawa była świetna 🙂

G.Wardęga