Geocaching i # kamyczki

Kontynuując nasze działania Geocachingowe i zabawę w kamyczki w czasie wyjazdu do Wrocławia, realizując innowację Odkrywamy Polskę udało nam się odnaleźć kilka skrytek oraz zostawić nasze kamyczki w pięknym Wrocławiu.
W ramach podjętych działań, stworzyliśmy gablotę w naszej szkole, w której można zobaczyć Travel Bugi, przykładowe skrytki, sposób maskowania oraz przykładowe kamyczki wraz z markerami oraz lakierem kryjącym.
Przeprowadzona została również lekcja, na której grupa uczennic mogła zobaczyć jak powstają kamyki oraz stworzyć samodzielnie kilka kamyków malując je w dowolny sposób. Na koniec zabezpieczając obrazek lakierem akrylowym, a na odwrocie oznaczając logiem Facebooka, hasztagiem #kamyczki lub #kamienie i kodem pocztowym miasta, w którym taki kamyczek powstał. Kamyczki zostaną zabrane przez uczennice na wyjazdy wakacyjne i zostawione w widocznym miejscu, tak aby inne osoby mogły je znaleźć i przenieść w inne miejsce. Dzięki tym oznaczeniom, ktoś, kto kiedyś taki kamyczek gdzieś znajdzie, będzie mógł dotrzeć do danej grupy na FB i dołączyć do zabawy.
Miło jest nam również poinformować, że ukazały się dwa artykuły z podejmowanych przez nas innowacyjnych działań dotyczących Geocachingu, # kamyczki oraz Innowacji Odkrywamy Polskę. Jeden artykuł ukazał się w ostatnim numerze gazety gminnej a drugi w miesięczniku „Wychowawca” w numerze 6/2024. Artykułowi towarzyszy scenariusz zajęć pt. Zabawa w kamyczki.

Życzymy udanych wakacji oraz wielu znalezionych kamyczków oraz skrzynek Geocachingowych.

G. Wardęga
M. Proskura-Buczak
K. Śmiechowski