Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Na przełomie grudnia i stycznia 2021/2022 w naszej szkole odbył się online Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności wokalnych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, nawiązanie współpracy międzyszkolnej oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Do konkursu przystąpiło 12 uczestników ze szkół z terenu gminy Trzebownisko. Uczestnicy reprezentowali: ZS w Stobiernej 1, ZS w Jasionce, ZS w Łukawcu oraz ZS w Wólce Podleśnej.

Konkurs oceniany był przez trzyosobowe jury w składzie:
1. p. Edyta Purcha- nauczyciel języka angielskiego
2. p. Tomasz Piwowar– nauczyciel muzyki
3. p. Urszula Zarzecka-nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

Jury oceniało poprawność językową, walory głosowe, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Z pierwszej kategorii wiekowej zostało wyłonionych dwóch finalistów, z drugiej kategorii wiekowej wyłoniono trzech finalistów, natomiast  jeden uczestnik otrzymał wyróżnienie.

W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Zuzanna Kuźniar z ZS w Łukawcu- I miejsce

Szczepan Drupka z ZS w Stobiernej nr 1 – II miejsce

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Weronika Pękala z ZS w Jasionce – I miejsce

Julia Tracz z ZS w Stobiernej nr 1 – II miejsce

Patrycja Cisek z ZS w Wólce Podleśnej oraz Julia Tracz z ZS w Jasionce – III miejsce

Barbara Wawrzoła z ZS w Łukawcu- wyróżnienie

Wszyscy zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz upominki.

Edyta Purcha