Gminny Konkurs Plastyczny „Wiosna w ogrodzie i na łące”

Dnia 23 maja 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Wiosna w ogrodzie i na łące”, skierowanego do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Głównymi celami konkursu było wzbogacenie wiedzy oraz rozwój zainteresowań przedszkolaków zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną w ogrodzie i na łące, kształtowanie wśród dzieci wrażliwości na piękno przyrody, wyrażanie w formie plastycznej własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrodniczym, rozwijanie wyobraźni oraz indywidualnych uzdolnień dzieci.

Do konkursu zgłoszonych zostało 36 prac plastycznych. Wszystkie wyróżniały się ogromną pomysłowością, kreatywnością i oryginalnością wykonania. Wytypowanie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem dla komisji konkursowej. W swojej ocenie jury zwróciło uwagę na zgodność pracy z tytułem konkursu, samodzielność, kreatywność w interpretacji tematu oraz ogólne walory artystyczne. Dzieła plastyczne oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I: 3 latki

I miejsce: Zuzanna Czapkowska Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łukawcu

II miejsce: Feliks Pęzioł Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1
w Stobiernej

III miejsce: Wiktoria Albiniak Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

Wyróżnienie:

Mikołaj Bieńko Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce

Emilia Kupraszewicz Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łukawcu

Kategoria II: 4 latki

I miejsce: Antonina Bednarek Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1 w Stobiernej

II miejsce: Alan Lepionka Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

III miejsce: Nela Ożóg Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce

Janina Paśko Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łące

Zuzanna Stec Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łące

Kategoria III: 5 latki

I miejsce: Klaudia Lizak Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół
w Łukawcu

II miejsce: Antoni Kwoka Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół
w Łące

III miejsce: Aleksandra Bieńko Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce

Maja Motyka Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

Hanna Kunysz Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łukawcu

Kategoria IV: 6 latki

I miejsce: Kacper Fuglewicz Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

II miejsce: Liliana Szafrańska Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce

III miejsce: Jagoda Bal Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1
w Stobiernej

Gabriel Ożóg Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1 w Stobiernej

Michał Więcek Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Łukawcu

Wszyscy uczestnicy konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami, natomiast laureaci dodatkowo pięknymi upominkami. Kolorowe wytwory przedszkolaków zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów!!!