Szkolny Piknik Naukowy – II edycja

Nasza szkoła realizuje rządowy program „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki niemu zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażują uczniów w proces lekcyjny oraz sprzyjają odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Narzędzia zakupione w ramach projektu są wykorzystywane na wielu lekcjach, a także w ramach organizowanego  Szkolnego Pikniku Naukowego, który z entuzjazmem został przyjęty przez uczniów naszej szkoły.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się roboty edukacyjne. Uczniowie mogli je programować oraz nimi sterować. Nie mniejszą popularnością cieszyła się również zakupiona przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” drukarka 3D. Uczniowie samodzielnie drukowali różnorodne modele.

W związku ze zbliżającymi się świętami uczennice szyły kolorowe elementy dekoracyjne, które zostały zawieszone w klasach. Oczywiście były to prace według własnego projektu. Zadziwiała duża pomysłowość oraz coraz sprawniejsze posługiwanie się maszynami do szycia.

Świąteczne, pięknie zdobione pierniczki, smaczne babeczki również zostały przygotowane przez uczniów klasy IV i V. Nowoczesny sprzęt AGD zakupiony w ramach projektu znacznie ułatwił przygotowanie tych wypieków.

Justyna Kus-Buć
Katarzyna Piotrowska