Spotkanie z pisarką

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się interesujące spotkanie z pisarką – panią Renatą Jakubowską, mamą Mateuszka z grupy “Gumisie B”. Głównym celem wizyty było zapoznanie małych słuchaczy z twórczością autorki oraz zachęcenie dzieci do słuchania bajek, tworzenia własnych opowieści a w przyszłości do czytania książeczek. Podczas pogadanki, pani Renata opowiedziała przedszkolakom o tym w jaki sposób powstają jej bajki i utwory. Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia autorka zaprezentowała dzieciom specjalnie dla nich napisaną bajeczkę pt.: “Jurek i Duch Świąt”. Stała się ona inspiracją do rozmowy o świątecznych przygotowaniach, a głównym jej przesłaniem było, aby dzieci zawsze i w każdej sytuacji zwracały się do swoich rodziców. Serdecznie dziękujemy Pani Renacie za inspirującą wizytę i miło spędzony czas.