Kiermasz Wielkanocny

W sobotę, 16 marca 2024 r. w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej odbywał się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich działające w naszej miejscowości. Do jego współorganizacji zostały zaproszone grupy duszpasterskie i wolontariackie działające w naszej parafii i szkole. Na kiermaszu można było zakupić piękne palmy zdobione licznymi kolorowymi kwiatami z krepiny wykonane przez panie z KGW, baranki oferowane przez Parafialny Zespół Caritas. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowała stroiki świąteczne w bogatej ofercie wzorów, kształtów i kolorów. „Mali misjonarze” z Koła Misyjnego zatroszczyli się o kartki świąteczne i elementy do koszyczka, czyli baranki, kurczaczki, czekoladowe jajka. A dla najmłodszych– kolorowanki oczywiście z motywem pisanek, kurczaczków, zajączków. Jak Wielkanoc to oczywiście baby, babki, babeczki- i o to zatroszczyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Biszkoptowe czy czekoladowe rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”. Jak co roku i w tym, nie mogło zabraknąć pysznego wielkanocnego żurku i świątecznych ciast przygotowanych przez KGW, specjalnie dla Wszystkich gości odwiedzających Kiermasz.
Życzymy, by ten radosny i zarazem podniosły nastrój towarzyszący kiermaszowi przeniósł się na świętowanie, za kilkanaście dni, wielkich wydarzeń zbawczych w naszych rodzinach.

Sylwia Kozdroń
Gabriela Wardęga