Kulinarne zajęcia w Smerfach

Zajęcia kulinarne to doskonały rodzaj zajęć, które dają dzieciom ogromną satysfakcję, uczą czerpania radości ze wspólnego przygotowania posiłku, jak również wdrażają je do dbania o właściwe nawyki żywieniowe i maluszki zrobiły pyszne, słodkie gofry. Zanim przystąpiły do pracy dzieci umyły ręce i wymieniały składniki, które są potrzebne do pieczenia gofrów oraz określały skąd one pochodzą. Następnie dzieci zabrały się ostro do pracy i z pomocą pań przygotowały ciasto o odpowiedniej konsystencji. Kiedy gofry były już upieczone, przedszkolaki przystąpiły degustacji gofrów z dżemem truskawkowym, bitą śmietaną i mandarynka. Degustacja jak i samo robienie gofrów sprawiła dzieciom największą radość, a na ich buźkach zawitał słodziutki uśmiech. Zapach chrupiących gofrów rozchodził się po całym przedszkolu.