Kwiecień w świetlicy szkolnej

Kwiecień w świetlicy szkolnej owocował wieloma różnorodnymi aktywnościami związanymi z nietypowymi świętami, jak i tymi dobrze wszystkim znanymi.
2 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji odbyły się niecodzienne zajęcia, których głównym bohaterem była książka. Nie zabrakło wspólnego czytania oraz prac, w których uczniowie polecali książki, które ich zdaniem warto przeczytać. Kwiecień kojarzy się przede wszystkim z Dniem Ziemi, dlatego cykl zajęć miał na celu uświadomić uczniów o zachodzących zmianach oraz o wpływie ludzkich działań na środowisko, a także kształtować postawy proekologiczne. Segregacja śmieci, recykling i ekologia, to tylko niektóre z tematów, o których rozmawiano w klasach.
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi nauczycielki świetlicy p. G. Wardęga oraz p. S. Kozdroń zorganizowały konkurs ekologiczny na EKO TORBĘ. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 uczęszczających na świetlicę. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody.
W kwietni zorganizowaliśmy również cykl zajęć z elementami integracji sensorycznej.
W ostatnie dni kwietnia odbyło się wiele rozmów na temat nadchodzących świąt majowych i dlaczego należy o nich pamiętać. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą okazywać patriotyzm i przypomnieli sobie symbole narodowe.

G. Wardęga
S. Kozdroń