“Rozumiem, szanuję, akceptuję – już od najmłodszych lat” – spotkanie z pedagogiem szkolnym

7 maja dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pedagogiem szkolnym.  Pani Sylwia Kozdroń przeprowadziła dla najmłodszych zajęcia pod hasłem “Rozumiem, szanuję, akceptuję – już od najmłodszych lat”. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwiększenie wiedzy na temat różnorodności oraz uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby osób z dysfunkcjami. Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze, dzieci były bardzo aktywne, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Świetnie poradziły sobie wymieniając, co mogą i do czego mają prawo. Poprzez pogadankę dowiedziały się z jakimi trudnościami mierzą się osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Natomiast podczas praktycznych warsztatów miały możliwość poczuć się jak osoby niewidzące, niesłyszące bądź poruszające się na wózku. Bardzo dziękujemy pani Sylwii Kozdroń za poświęcony czas i bardzo pouczające warsztaty, które uświadomiły dzieciom różnice pomiędzy ludźmi, uwrażliwiły je na problemy osób z dysfunkcjami, jak również pomogły przełamać nieprawdziwe stereotypy na temat niepełnosprawności.