Dzień Kosmosu

Dziś w przedszkolu dzieci świętowały Dzień Kosmosu, który miał na celu zachęcanie do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata. Przedszkolaki poznały pojęcia związane z kosmosem, a także wzbogaciły swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. Ich zadaniem było przejście planetarnego toru przeszkód i rzut piłeczką do celu. Kolejnym zadaniem był wyścig rakiet, w którym dzieci wykorzystując papierową słomkę musiały dmuchnąć jak najsilniej, aby ich rakieta mogła poszybować w górę. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom. Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość wykonać sobie zdjęć z wykorzystaniem kosmicznych akcesoriów. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.