Kwietniowe Święta

Miesiąc kwiecień obfituje w ważne dla Polaków święta. Oprócz Wielkanocy obchodzimy rocznicę zbrodni katyńskiej oraz pamiątkę chrztu Polski.

W 1940r. w Katyniu i wielu innych miejscach Związku Radzieckiego obywatele polscy, głównie oficerowie, zostali rozstrzelani strzałem w tył głowy przez Sowietów. Źródła podają, że ich liczba sięga 22 tysięcy. Przed naszą szkołą znajduje się Dąb pamięci, poświęcony jednemu z nich kpt Franciszkowi Gwizdakowi pochodzącemu z Rzeszowa. Z inicjatywy Aleksandry Ciupak z kl.8, przewodniczącej naszej szkoły, zapaliliśmy tam znicze i odmówiliśmy krótką modlitwę. W kolejnym miejscu pamięci- pod pomnikiem uczciliśmy przyjęcie chrztu przez Polskę. Przy wywieszonych flagach narodowych podziękowaliśmy za to wydarzenie z 966r.

Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej z 2010r., z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńską na czele.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Aleksandra Ciupak
Iwona Dziągwa