Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Na przełomie grudnia i stycznia 2020/2021  w naszej szkole odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej online. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności wokalnych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, nawiązanie współpracy międzyszkolnej oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników  ze szkół z terenu gminy Trzebownisko. Uczestnicy reprezentowali:  ZS w Stobiernej 1, ZS w Jasionce, ZS w Łukawcu oraz  ZS  w Wólce Podleśnej. Konkurs oceniany był przez czteroosobowe  jury w składzie:

1. Edyta Purcha- nauczyciel języka angielskiego

2. p. Tomasz Piwowar– nauczyciel muzyki

3. p. Joanna Mikołajczyk-nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

4. p. Magdalena Panek- nauczyciel języka angielskiego.

Jury oceniało poprawność językową, walory głosowe, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.  Konkurs  podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.  Z każdej kategorii wiekowej zostało wyłonionych po 3 finalistów.

W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Szymon Chmiel z ZS w Stobiernej nr 1 – I miejsce

Oliwier Łyczko z ZS w Stobiernej nr 1 – II miejsce

Aleksandra Gałusza z ZS w Łukawcu- III miejsce

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Weronika Pękala z  ZS w Jasionce – I miejsce

Aleksandra Drzał z ZS w Wólce Podleśnej- – II miejsce

Paulina Zdun z ZS w Łukawcu- III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody .

Organizatorzy: Edyta Purcha, Joanna Mikołajczyk