Bądźmy życzliwi dla innych nie tylko od święta!

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada 2020r.

Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele! Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…

Kiedy jesteś życzliwy, miły, uprzejmy, okazujesz swoją dobroć innym sam zyskujesz bardzo wiele. Rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. To piękne uczucie!

Pomimo, że na dworze szaro i ponuro, a codzienność szkolna przeniosła się w świat wirtualny uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym w dniu 20 listopada wspólnie obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł na ten dzień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, a głównym celem tego dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz propagowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego. Najważniejszym elementem World Hello Day jest by uczestnicy powitali 21 listopada co najmniej 10 osób. Mogą to być krewni i przyjaciele, choć najlepiej witać się z nieznajomymi.

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia 20 listopada 2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się na żółto i zaprezentowali swoje stroje poprzez włączone kamerki podczas nauki zdalnej. W tym dniu również skrzynka pocztowa pedagoga szkolnego zapełniła się mnóstwem życzeń i pozdrowień, nie zabrakło w niej również zdjęć z pozdrowieniami. To był naprawdę miły i wyjątkowy dzień!

Poniżej przedstawiamy prezentację multimedialną, która zawiera wszystkie nadesłane życzenia oraz kolaż ze zdjęć wysłanych przez chętnych uczniów.

Dziękujemy Wszystkim Uczniom, Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za włączenie się w obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Joanna Mikołajczyk
Sylwia Kozdroń
Iwona Dziągwa
Agnieszka Możdżeń