Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy

Od 13 lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole uczniowie najmłodszych klas od samego rana cieszyli sie tym dniem. Każdy miał na sobie ubranie z akcentem “kropki”. Odbyły sie pogadanki na temat książki “The Dot”, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).

Uczniowie klas I – III wykonywali “kropkowane” prace plastyczne, tworzyli klasowe kreatywne plakaty, układali wzory z kół.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Grażyna Wolanik
Anna Mitał