„Finansoaktywni”

W tym roku szkolnym  klasy V-VIII naszej szkoły  przystąpią do  programu „Finansoaktywni”- to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Jego misja brzmi: Planujemy budżet. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzą się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.

Wszystkim uczniom zainteresowanym wyjaśnimy czym jest budżet, jakie są jego rodzaje oraz kto i w jaki sposób może nim rozporządzać. Pokażemy również jak funkcjonuje budżet obywatelski i jakie inicjatywy można realizować z jego pomocą.

Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji o wydatkach w swoim miejscu zamieszkania, a także odpowiedzialne dysponowanie własnym budżetem.

Wyrusz w misję razem z nami!