„Mój dzień z Królową Jadwigą”

To tytuł II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Świętej Królowej Jadwigi w Maćkówce – niedaleko Przeworska.

Konkurs odbył się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Przeworskiego. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w role służek, dam dworu, przyjaciółek Królowej Jadwigi i „towarzyszyli” jej w ciągu całego dnia, przeżywając ciekawe przygody na królewskim dworze.

Czy Jadwiga była szczęśliwa? Czy Jej życie było proste? Czy lubiła przyjęcia? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w pracach najlepszych kronikarzy z naszej szkoły:

Mai Pszczółkowskiej z klasy 8a, która zajęła I miejsce;

Aleksandry Drzał z klasy 7, która zdobyła II miejsce;

Laury Bogusz, która uplasowała się na III miejscu.

Nie do wiary! Co?! A jednak!!! Zamieszczamy ich prace, abyście w wolnej chwili mogli się przenieść do średniowiecza:

Aleksandra Drzał

Laura Bogusz