Narodowe czytanie w naszej szkole

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu  września Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej już po raz dziesiąty.

Podczas tegorocznej odsłony tego wydarzenia czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane w 1922 roku i uważane są za manifest polskiego romantyzmu. Spośród czternastu ballad naszego wieszcza , my wybraliśmy cztery – „Świteź”, „Świtezianka”, „Rybka” i „Powrót taty”. Starsi uczniowie mieli już okazję zapoznać się z niektórymi z nich na lekcjach języka polskiego, pozostali zaś z uwagą, a czasami zdziwieniem przysłuchiwali się niezwykłym historiom przepełnionym tajemniczością i grozą. Samo czytanie zostało poprzedzone krótką prezentacją dotyczącą autora, epoki i genezy utworu.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne Narodowe Czytanie.

Justyna Polanowska
Dariusz Czyjt