Obchody Dnia Świętego Patryka

W czwartek 11 kwietnia nasza szkoła tętniła życiem podczas obchodów Dnia Świętego Patryka.
Wydarzenie rozpoczęło się od spektakularnego pokazu mody, na którym uczniowie zaprezentowali swoje najbardziej kreatywne stroje nawiązujące do tradycji irlandzkich. Nie mogło zabraknąć charakterystycznych cylindrów oraz zielonego koloru, który królował na wybiegu. Jednakże największą uwagę przykuły stroje dzieci, które przebrały się za kultowe postacie z irlandzkich baśni, takie jak Leprechauny. Ich urocze kostiumy i uśmiechy rozświetliły wszystkim twarze.

Następnie odbyła się inscenizacja teatralna w języku angielskim, która ukazała szkodliwość nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci. Uczniowie wcielili się w role głównych bohaterów, którzy odkrywają, jak uzależniająca może być ta nowoczesna technologia. Przez barwną grę aktorską oraz przekazujące przesłanie dialogi, publiczność mogła zastanowić się nad własnym stosunkiem do telefonów komórkowych i sposobami, w jakie mogą wpłynąć na nasze życie.
Obchody Dnia Świętego Patryka były nie tylko okazją do zabawy i radości, ale także do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami, z którymi mierzymy się jako społeczność. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, ten dzień pozostanie w naszej pamięci jako niezwykłe doświadczenie, które integrowało naszą szkołę i otworzyło oczy na ważne tematy.

Edyta Purcha
Barbara Grzesik