Pasowanie na Czytelnika Uczniów klasy I

W dniu 15 grudnia 2021r. uczniowie klasy I po raz pierwszy zawitali w gościnne progi biblioteki szkolnej. Okazją było PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Zanim jednak nadszedł ten kulminacyjny moment starsze koleżanki z kl. V zaprosiły pierwszaków w podróż do krainy bajek i baśni gdzie „wróżki” i „krasnale” opowiedziały dzieciom o swej królowej –„ książce”. Była to dobra okazja do zapoznania nowych czytelników z zasadami zachowania się w bibliotece oraz prośbami książki. Potem przyszedł czas na zagadkowy test z wiedzy o baśniowych postaciach, który pierwszoklasiści zdali celująco. Teraz już mogło się odbyć pasowanie, a po nim chyba najbardziej wyczekiwany i ekscytujący moment całej uroczystości – pierwsze samodzielne wypożyczenie książki z biblioteki. Starsze koleżanki zadbały również o to by młodsi koledzy mogli bez problemu wypełnić obowiązki czytelnika i nie zaginali rogów książek dlatego przygotowały dla nich kolorowe zakładki.

Agata Kozłowska