Pasowanie na ucznia

Dnia 25 października 2022 r. odbyło się  w naszej szkole pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas: Ia i Ib. W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły Pani Renata Poźniak, wicedyrektor Pani Joanna Pieczonka, zastępca wójta Gminy Trzebownisko Sławomir Porada, przedstawicielka firmy LPP, uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią panią Grażyną Wolanik, rodzice uczniów klas pierwszych i zaproszeni nauczyciele. Uczniowie ubrani w stroje galowe i birety złożyli ślubowanie, a następnie zostali przez Panią dyrektor pasowani na ucznia. Każde dziecko zostało przyjęte przez Panią dyrektor do grona uczniów naszej szkoły poprzez dotknięcie ramienia dużym ołówkiem. Było to dla dzieci ogromne przeżycie. Po symbolicznym pasowaniu dzieci klasy 1a, 1b i klasy 2 zaprezentowały słowno-muzyczny program artystyczny, podczas którego pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców, prezenty od Pana wójta i firmy LPP oraz upominki od starszych kolegów z klasy 2. Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową. To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Anna Mitał
Agnieszka Możdżeń