Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w pierwszy Dzień Wiosny Koło Przyrodnicze „Obserwator” zorganizowało pokaz mody. Uczestnicy swoje stroje wykonali z materiałów przeznaczonych do recyklingu oraz wystąpili w nich podczas pokazu na szkolnym korytarzu. Poszczególne modele ubrań prezentowane “na wybiegu” były szczegółowo opisywane przez prowadzącą panią Małgorzatę Proskurę – Buczak. Zgromadzona publiczność nagradzała uczestników gromkimi brawami. Cały pokaz oceniało jury, które później wyłoniło Miss Pokazu. Została nią uczennica klasy piątej Alicja Kozłowska.
Po pokazie mody odbyła się kolejna konkurencja polegająca na stworzeniu, w wyznaczonym czasie, stroju z recyklingowych materiałów oraz jego prezentacji na koledze lub koleżance z klasy. Również tutaj jury wyłoniło zwycięzców.
Uczniowie mogli pobrać kartę Jestem Eko i zyskiwać plusy, które po zakończeniu konkursu zamienią się na oceny z biologii. Cała społeczność szkolna była ubrana na kolorowo, a na korytarzu szkolnym, podczas przerw wesoło rozbrzmiewała muzyka.

Małgorzata Proskura-Buczak