Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia!

“POZNAJ GRZYBY, UNIKNIESZ ZATRUCIA!” – spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. W naszym przedszkolu gościliśmy mamę Alicji Bieniek z grupy “Gumisie A”. Pani Ewa jest starszym asystentem Oddziału Higieny Żywności i Żywienia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. Głównym celem warsztatów pod hasłem “Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia!” było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego grzybobrania i poruszania się po lesie. Podczas prelekcji przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki grzybów. Wysłuchały także wiele ciekawych informacji dotyczących budowy i cech charakterystycznych grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Pani Ewa uświadomiła również naszym podopiecznym konsekwencje spożywania grzybów trujących, które mogą stać się przyczyną poważnych zagrożeń dla życia i zdrowia. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach. Zadawały mnóstwo pytań, na które prowadząca udzielała wyczerpujących informacji.  Bardzo dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas, piękne kolorowanki oraz atrakcyjne i zarazem pouczające warsztaty!