Spotkania z muzyką – VI spotkanie

Historia trzech mistrzów – czyli słów kilka o klasykach wiedeńskich

Klasycy wiedeńscy – to Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart i Ludwig van Beethoven. Określenie „wiedeńscy” wynika, iż większość swojego życia, a zwłaszcza ostatnie lata, spędzili w Wiedniu. W trakcie spotkania uczniowie zostali zaproszeni do „wiedeńskiej filharmonii”. Poznali sekrety i ciekawostki z życia trzech wspaniałych kompozytorów. Mimo, że mieli oni z sobą wiele wspólnych cech, to jednak każdy z nich był inną ciekawą osobowością. W trakcie całego spotkania uczniowie wysłuchali fragmentów najpiękniejszych utworów tych wspaniałych geniuszy.

Bardzo ważnym jest, by już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do odbioru muzyki poważnej, która ma duży wpływ na ich rozwój emocjonalno – społeczny.

Maria Drzał
Grażyna Wolanik