Spotkanie wolontariuszy i opiekunów szkolnych kół Caritas

W czwartek, 24 listopada bieżącego roku, odbyło się w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie spotkanie szkoleniowe i formacyjne dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz ich opiekunów. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z kl.VI: Gabriela Bielak, Aleksandra Chmaj, Lena Cisek, Lidia Grzesik, Antonina Lech, Julia Witek wraz z katechetką p. Agatą Kozłowską.
Zebranych powitał ks. dr Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, natomiast dalsze prowadzenie przejął ks. Karol Hadam, który przedstawił też propozycje działań dla SKC. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać świadectwa dr inż. Wojciecha Żyłki – wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego nt. „Mój wolontariat zaczął się w Szkolnym Kole Caritas”. Nie zabrakło również odwołania do obecnej sytuacji społeczno – politycznej i podjętych przez Caritas, w obliczu wojny na Ukrainie, działań. Ukazane one zostały w filmie zrealizowanym przez TVP pt. „Bezgraniczna pomoc”, ale najbardziej wymownym ich potwierdzeniem było świadectwo p. Zoriany Guleczko, która po ucieczce z objętej wojną Ukrainy takiej pomocy doświadczyła. Co więcej – sama z taką pomocą spieszy do innych pracując jako psycholog w ośrodku Caritas.
Wolontariusze SKC wiedzą, że źródłem siły w podejmowanych, na rzecz drugiego człowieka, działaniach jest Jezus Chrystus dlatego w „Koronce do Bożego Miłosierdzia” zawierzyli Mu siebie samych i swą posługę.
Wysłuchane świadectwa, rozmowy z członkami innych Szkolnych Kół Caritas stały się dla nas inspiracją do podejmowanych konkretnych działań w swoim środowisku.

Agata Kozłowska