Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z higienistką stomatologiczną, panią Agnieszką Kiełt.  Głównym celem wizyty było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obaw wśród najmłodszych przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.  W tematach poruszanych przez panią higienistkę nie zabrakło też rozmów na temat prawidłowego odżywiania, potrzebie spożywania owoców i warzyw  oraz unikania niezdrowych produktów takich jak słodycze czy fast foody.  Korzystając z modelu szczęki, pani Agnieszka zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, przedstawiła i omówiła różne rodzaje szczoteczek i past do zębów oraz inne akcesoria służące do utrzymywania czystości jamy ustnej.  Następnie ochotnicy mogli poćwiczyć omówioną technikę na modelu szczęki.  Pani Agnieszka opowiedziała również “małym słuchaczom” o swojej pracy oraz zabiegach leczniczych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Pokazała też akcesoria wykorzystywane w codziennej pracy. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo miła.  Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na zakończenie pani higienistka wręczyła każdej grupie dyplom “Zdrowego uśmiechu” oraz piękne kolorowanki.  Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za miło spędzony czas, zaangażowanie i niezwykle pouczające warsztaty, dzięki którym dzieci wiedzą jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej i co najważniejsze na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.