Spotkanie z Policjantami oraz psami policyjnymi

6 października 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Panią sierż. szt. Anną Kurek oraz Panem asp. Tomaszem Drzałem.

Podczas wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz poznać wyposażenie i umundurowanie niezbędne podczas wykonywanej służby. Utrwaliły również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały znaczenie charakterystycznych znaków drogowych, symbole kolorów świateł sygnalizatora oraz numery alarmowe służb ratowniczych. Funkcjonariusze policji uczulali naszych podopiecznych na zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi i w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Dzieci ćwiczyły postawę „żółwia”, która uchroni je w razie ataku czworonoga. Największymi jednak „gwiazdami” spotkania okazały się Lobo i Krak – policyjne psy służbowe. Pieski pod kierownictwem swoich opiekunów zaprezentowały swoje umiejętności. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak Lobo i Krak reagują na komendy policjantów.

Na zakończenie mali słuchacze podziękowali gościom za ciekawe i jednocześnie bardzo pouczające spotkanie. Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.