XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta jest bardzo popularna na świecie, tak że cieszymy się, że również w naszej szkole spotyka się z dużym zainteresowaniem. Ma ona zachęcić zarówno uczniów jak i dorosłych do utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
1 października w klasach 2-8 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili egzaminy pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie walczyli o tytuł Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Motywem przewodnim przerw było „hasło dnia”. Uczniowie zadawali sobie pytania: jeden uczeń podawał hasło (tabliczkowe działanie), drugi odzew, czyli poprawny wynik.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z przygotowanymi materiałami edukacyjnymi. Uczniowie klas 2 i 3 na kartach poszukiwali ukrytych matematycznych działań. Klasy 4-6 sprawdzały swoje matematyczne umiejętności za pomocą stacji zadaniowych, w których należało wskazać prawidłową odpowiedź zadania, celem przejścia do kolejnego pytania. Klasy 7-8 z dużym zaangażowaniem „mierzyły” się z matematycznymi łamigłówkami. Powstały również modele „Sówki 3D” wykonane przez uczniów z papieru.

Po zakończonych klasowych tabliczkowych zabawach odbył się konkurs o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”, w którym udział wzięli „Klasowi Eksperci Tabliczki Mnożenia”.

A oto nasi Szkolni Mistrzowie, którym serdecznie gratulujemy:

Nikodem Bury – klasa II,

Julia Kot – klasa III,