W czwartek 7 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły (klasy VI-VIII) wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Dukli oraz Bóbrki. Wycieczka rozpoczęła się o 6:45. Po około 2 godzinach jazdy dotarliśmy do Bóbrki.  Zwiedziliśmy  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej. Muzeum znajduje się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej. Mieliśmy okazję  obejrzeć kamienny obelisk ustawiony przez Ignacego Łukasiewicza w 1872 r. na pamiątkę założenia kopalni, dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach „Franek” i „Janina” oraz dowiedzieć się o historii kopalni.
Stamtąd udaliśmy się do Dukli, gdzie mieliśmy trochę wolnego czasu. Rozpaliliśmy ognisko i delektowaliśmy się upieczoną kiełbasą , spędzając miło czas na świeżym powietrzu.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była Pustelnia oraz  Sanktuarium Św. Jana z Dukli- miejsce, gdzie przebywał św. Jan jako pustelnik, a obecnie mieści się tu neogotycki kościół, źródło z cudowną wodą oraz dom pustelnika. Z pustelni podziwialiśmy piękne widoki na okoliczne góry.

Po zwiedzeniu sanktuarium udaliśmy się w drogę powrotną do Wólki Podleśnej. Był to dzień niezapomnianych wrażeń, a wycieczka okazała się ciekawa i pasjonująca.

Edyta Purcha,
Katarzyna Piotrowska,