„Fizyka dla Smyka”

30 września odbyły się w naszej szkole kolejne pokazy naukowe z cyklu „FIZYKA DLA SMYKA”, w których uczestniczyli uczniowie z klas I – III.
Rzadko zastanawiamy się nad zjawiskami, z którymi mamy styczność codziennie, rzadko również analizujemy proste codzienne czynności. Wiele czynności wykonujemy odruchowo. „Odlotowa Fizyka” to cykl zajęć eksperymentalnych, które odpowiadają na wiele pytań na temat zjawisk otaczającego na świata. Poprzez eksperymenty i działania, dzieci zdobywają konkretną wiedzę. Tym razem spotkania miały na celu odkrycie przed najmłodszymi uczniami tajemnic magnetyzmu. Dzieci w ciekawy sposób, poprzez eksperymentowanie dowiedziały się wielu informacji, m.in. jak wygląda przyciąganie i odpychanie, zobaczyły lewitację przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, wykrywacz metalu, akcelerator magnetyczny. Chętnie odpowiadały na zadawane przez prowadzącą pytania, a także same zadawały wiele pytań.

Spotkanie okazało się niezwykle ciekawymi warsztatami, w których oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy.

Maria Drzał

Grażyna Wolanik