Spotkanie z protetykiem słuchu

1 kwietnia uczniowie klas I – III, w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego,  uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem zawodu – protetykiem słuchu – mamą jednej z uczennic.
Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali prelekcji, popieranej prezentacją multimedialną, dotyczącej  budowy narządu słuchu i profilaktyki chorób  słuchu. Pani  Myśliwiec w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz  innych zawodach związanych ze słuchem. Zwróciła uwagę uczniów na sposoby dbania o czystość uszu, które w wielu przypadkach są niewłaściwe.

Spotkania z przedstawicielami zawodów, prezentowanymi przez rodziców naszych uczniów, mają na celu stopniowe przygotowywanie uczniów do wyborów, które ich czekają w przyszłości – wyboru zawodu, wyboru ścieżki edukacyjnej.

Anna Mitał
Maria Drzał