Spotkanie z psem policyjnym

12 października naszą szkołę odwiedził dzielnicowy Komisariatu Policji w Trzebownisku mł. asp. Marcin Pawusiak oraz niecodzienny gość, pies policyjny owczarek belgijski o imieniu Nobo z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wraz ze swoim opiekunem, przewodnikiem i policjantem w jednej osobie.
Policyjny pies Nobo, został poddany rocznej tresurze aby wspierał pracę policji, specjalizując się w wyszukiwaniu narkotyków i tropieniu ich. Jego policyjny przewodnik, opowiedział jak wyglądało szkolenie, jakie zadania wykonuje w pracy i czym się zajmuje. Dowiedzieliśmy się co Nobo lubi jeść i jak spędza czas po pracy.
Psi policjant wielokrotnie i z powodzeniem brał udział w akcjach tropiących posiadanie narkotyków, przyczyniając się do ujęcia wielu przestępców, dlatego jest wielką dumą rzeszowskiej policji.
Pies pod czujnym okiem swojego przewodnika posłusznie wykonywał komendy i polecenia, prezentując swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie. Dzieci z zachwytem przyglądały się poczynaniom czworonoga, wzbudzając sympatię i podziw.
Policjant zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas spotkania z nieznanym psem. Jak postępować aby chronić swoje życie i zdrowie. Zaprezentował i omówił bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku agresywnego psa.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie kierując pytania do pana policjanta.
Na koniec czekała dzieci miła niespodzianka…ponieważ mogły pogłaskać Nobo i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Agnieszka Możdżeń
Anna Mitał