Sukces lekkoatletów!

Po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej pandemią, reprezentanci naszej szkoły ponownie stanęli do sportowych zmagań. Dla wszystkich, również dla nich samych, wielką niewiadomą była forma, choć samo przygotowanie wydawało się toczyć po myśli zarówno zawodników jak i opiekunów.
Nasi uczniowie wystartowali w kilku konkurencjach lekkoatletycznych: w skoku w dal, biegach na: 60m, 100 m, 300m, 600m i 1000 m, a także w pchnięciu kulą. Po raz pierwszy na tego typu zawodach pokazała się sztafeta chłopców 4×100, która w doborowej stawce, zajęła wysokie czwarte miejsce. Ocierając się o podium była bliska awansu do finałów wojewódzkich. Jednakże największą radość sprawili skoczkowie w dal: Antoni Berkowicz (wśród uczniów klas IV-VI) i Mateusz Kościółek (VII-VIII), którzy w swoich konkurencjach zajęli drugie miejsca uzyskując tym samym awans do wspomnianych finałów, co było nie lada osiągnięciem.
Z kolei, żadnych szans rywalom nie dał nasz kulomiot Franciszek Kud, który pewnie wygrał konkurs pchnięcia kulą. Jego prowadzenie ani na chwilę nie było zagrożone, a o różnicy poziomów niech świadczy prawie metrowa różnica nad drugim z uczestników. Nasz reprezentant wywalczył pierwsze miejsce i uzyskał tytuł mistrza powiatu z awansem do zawodów wojewódzkich.
Poza medalistami szkołę reprezentowali również: Roksana Dróżdż, Kacper Jakubowski, Sandra Krul, Julian Kud, Kamil Lech, Oliwia Obara, Gabriela Osypka, Bartosz Urbanik, Helena Węgrzyńska, Jakub Wilczak, Szymon Żyła, Maciej Flis, Eryk Jastrząb, Lilianna Kokoszka, Amelia Lech i najmłodszy nasz reprezentant, który zdobył swoje pierwsze doświadczenia – Karol Ciupak.
Mimo, że uczniowie ci, nie zdobyli medali zaliczyli całkiem udane występy.
Zawody odbyły się na stadionie „Resovii”.