„Cukierek za życzliwość”

Nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w konkursie fundacji Dwa Skrzydła Anioła „Cukierek za życzliwość”.  Celem konkursu jest uczenie młodzieży bezinteresownej pomocy potrzebującym. Zadanie uczestników polegało na dokumentowaniu wszelkich dobrych uczynków w założonym specjalnie w tym celu zeszycie. Zeszyty powstawały przez kilka miesięcy, jeden z nich został wybrany przez komisję szkolną i wysłany, by reprezentować szkołę w konkursie głównym. Prowadzenie zeszytów stało się dla uczniów motywacją do refleksji nad własnym zachowaniem- okazało się, że wielokrotnie czynimy dobro mimochodem, nie zastanawiając się nawet nad tym, a także, że każdy dobry uczynek daje radość nie tylko osobie, której pomagamy, lecz przede wszystkim nam samym. Uświadomienie sobie tego jest dla nas najcenniejszą lekcją i najlepszą nagrodą za udział w tym konkursie.

Joanna Mikołajczyk

Sylwia Kozdroń