Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W czwartek 04.04.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu promowanie akceptacji dla odmienności, a przede wszystkim jest wyrazem solidarności z osobami z autyzmem.
Ten wyjątkowy dzień to czas, aby podkreślić różnorodność i piękno każdego ucznia, niezależnie od tego, jakie ma potrzeby i umiejętności. To ważna okazja, aby przypomnieć sobie i innym o wyjątkowości każdej osoby w spektrum, o jej talentach, potrzebach, jak również o wyzwaniach, z którymi się spotyka w życiu codziennym. Dzięki takim wydarzeniom wspólnie uczymy się empatii, zrozumienia i akceptacji dla odmiennych możliwości i potrzeb tych osób. Nasza społeczność szkolna przyczyniła się do tworzenia przestrzeni, gdzie każde dziecko może rozkwitnąć.
Osób w spektrum autyzmu jest wiele na całym świecie, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Każdy z nas może przyczynić się do budowania bardziej inkluzywnego społeczeństwa, w którym każdy ma równą szansę na rozwój i szczęście.

Pamiętajmy, że różnorodność jest siłą naszej społeczności!

W tym szczególnym dniu chcieliśmy zachęcić każdego do refleksji nad tym, jak może każdego dnia wspierać osoby w spektrum autyzmu, nie tylko podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ubranie się w tym dniu na niebiesko, udział w cichej przerwie oraz za przeprowadzenie zajęć w klasach, mających na celu szerzenie świadomości nt. autyzmu wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Sylwia Kozdroń
Gabriela Wardęga