Wyjazd do Podkarpackiego Centrum Nauki “Łukasiewicz”

W ramach realizowanego projektu „Zielona Edukacja w Gminie Trzebownisko” w dniu 4.04.24 klasa VI uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Podkarpackie Centrum Nauki “Łukasiewicz”. W pracowni robotyki w PCN uczniowie mieli możliwość kreatywnego spędzenia czasu. Wszyscy z dużym zaangażowaniem włączyli się w wykonywanie poleceń instruktora robotyki, który prowadził uczniów poprzez kolejne etapy programowania robotów z klocków LEGO.

Warsztaty “Robotyczny freestyle

Na warsztatach w pracowni chemicznej uczestnicy dowiedzieli się w jakich produktach występuje popularna witamina C, oraz czym skutkuje jej niedobór. Każdy z uczestników przeprowadzał eksperymenty na obecność witaminy C w próbce, a następnie oznaczał jej zawartość w świeżych owocach, produktach spożywczych i preparatach farmaceutycznych.

Warsztaty “Rejs z witaminą C

Justyna Kus-Buć