Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Przedszkolu

Dnia 21 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.
Poprzez celebrowanie tego święta chcieliśmy podkreślić, jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, życzliwości, serdeczności, mówienia dobrych słów, i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Była to okazja do rozmów na temat jak być życzliwym i jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach społecznych m.in. w przedszkolu, w domu, w sklepie, na ulicy, w kościele i wielu innych. W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie z wychowawcami opowiadały o tym jak można okazywać życzliwość na co dzień. Nasi wychowankowie przypomnieli sobie także jaką moc mają magiczne słowa: „proszę’, „dziękuję”, „przepraszam” oraz zwroty świadczące o kulturze osobistej: „Dzień dobry, „Do widzenia. Finałem tego dnia były zajęcia plastyczne, gdzie przedszkolaki na karteczkach eksponowały życzliwość następnie karteczki z życzliwymi rysunkami wieszaliśmy na drzewku życzliwości”.
Ten dzień utwierdził przedszkolaków w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Okazana serdeczność, wzajemny szacunek, pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!♥️