Świetna i pyszna zabawa – włoska uczta

Dnia 18.04.2024 r. tata Jakuba Wróbla zaprosił do swojej restauracji uczniów klas IA i IB na zajęcia pt. „Warsztaty wypiekania pizzy”. Dla dzieci była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie i nauczyć się podstaw przygotowania domowej pizzy. Wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, na którym były przygotowane produkty i akcesoria potrzebne do jej wypieku. Na początku pan Sławomir przedstawił historię powstania włoskiej pizzy. Następnie wszystkie dzieci założyły profesjonalne fartuszki i czapeczki. I się zaczęło …. Pod czujnym okiem pani Kingi i pana Sławomira każdy uczestnik przygotował od podstaw pizzę i udekorował ją według swojego pomysłu i smaku. Następnie pizze zostały wypieczone w piecu. Gdy były już gotowe w miłej atmosferze odbyła się konsumpcja własnych kulinarnych dzieł. Wszystkim bardzo smakowało. Uczniowie mówili, że to najlepsza pizza jaką jedli. Dzieci cieszyły się wspólnym posiłkiem, wymieniały doświadczeniami. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom „Mistrz pizzy” i słodką niespodziankę. Dla wszystkich uczniów było to kulinarne wyzwanie, świetna i pyszna zabawa.

Maria Drzał
Monika Mendrala – Szostek