Symbole narodowe

Miesiąc listopad daje możliwość utrwalania i poszerzania u dzieci wiedzy o Polsce. Podczas zajęć przedszkolaki poprzez różne aktywności utrwalały wygląd i znaczenie symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu. Przedszkolaki z grupy „Słoneczek” stworzyły własnoręcznie kotyliony. Wspólne wykonanie kotylionów przez przedszkolaków było sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu . Na koniec dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w teatrzyku obrazkowym, dzięki któremu opowiedziana została legenda, o tym jak powstała nasza stolica, Warszawa. Przeprowadzone zajęcia miały na celu wpojenie najmłodszym miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie poczucia przynależności do społeczności lokalnej i narodowej.