„Szkoła do Hymnu”

“Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości, nasza Szkoła włączyła się w Ogólnopolska Akcję pod tytułem “Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji, dnia 10 listopada, punktualnie o godz. 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami z ZS w Wólce Podleśnej, uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym możemy żyć, pracować i rozwijać się w wolnej i niepodległej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Po uroczystym odśpiewaniu przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem pamięci oraz Dębem pamięci, poświęconemu kpt Franciszkowi Gwizdakowi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

J. Durlak